Warning: Undefined array key "user" in /usr/home/laloon/domains/monitoringdostepnosci.pl/public_html/wp-content/themes/sd/class.mmforum.php on line 623 Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/laloon/domains/monitoringdostepnosci.pl/public_html/wp-content/themes/sd/class.mmforum.php on line 623 Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej i ustawy o petycjach. – Monitoring Dostępności

Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej i ustawy o petycjach.

Dnia 5 lipca 2021 roku do Sejmu RP wpłynął Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej i ustawy o petycjach. 

Projekt dotyczy zmian w ustawach: o dostępie do informacji publicznej i w ustawie o petycjach. Ma na celu umożliwienie osobom uprawnionym w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania, składanie wniosków o udostępnienie informacji publicznych oraz petycji w języku, którym posługują się w życiu codziennym i uznanym w polskim prawie jako narzędzie komunikowania się z urzędami (Druk sejmowy nr 1518). 

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1518

Do Projektu wpłynęła m.in. opinia Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Aktualizacja:
 
Na dzień 28 września 2022 roku Projekt ma status: Skierowano do I czytania w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Dodaj komentarz